egeszsegestars.hu © 2016-
Pilis-
www.vorosvariallatorvos.hu
Kapcsolat | 8 alapelv | Társállatok egészsége | Társállatok egészségvédő hatása | Ember egészsége | Érdekességek
Milyen érzés állatokkal együtt élni?
Állatorvosi Rendelők
Lelki megújulás, őszinte szeretet
Gondoskodás, az őszinte bizalom, az őszinte kapcsolat
Kirándulások, közös élmények, feltöltődés
Háziállatainknál is az egyik legfontosabb egészségmegőrző tevékenység a napi rendszeres mozgás. Kutyánál nem elég azt mondani, hogy nagy a kert, majd lemozogja magát. Nekik is a legjobb, ha a gazdival elmennek egy kiadós sétára, itt az együtt töltött idő, a szükségszerűen előforduló fegyelmezés, az új, idegen illatok, a felfedezés amire kedvencünknek igazán szüksége van.
Lovaknál-
Víz-
Gyakoriak a fertőzéses bélbetegségek, a vese csökkent működése vagy a macskák FIC nevű betegsége
A szabadban való mozgás együtt jár a napfény és a friss levegő jótékony hatásaival
A lakásban tartott kutyák, macskák esetében is fontos a szabad levegő, ha kell öltöztessük fel őket és vigyük szabadba. Ne felejtsük el azonban, hogy forgalmas helyen sétáltatott kutyáknál-
A napfénynek szerepe van a D-
Minden állatfajnál általános problémák között van az elhízás, amely rengeteg betegségre hajlamosít (máj elzsírosodás, hasnyálmirigy gyulladás, cukorbetegség, az ízületekre nagyobb teher nehezedik, daganatos elváltozások stb.).
Kutya: nem tartozik szorosan az etetéshez, de kutyáknál nagyon gyakori az idegen test okozta bélelzáródás. Ez lehet mohóságból vagy játékból felvett olyan nem emészthető anyag (virslibél, kutyajáték, kövek, bugyi stb.), melyek a vékonybélben elakadnak, bélelzáródást és azonnali műtét hiányában bélelhalást és véső soron elhullást okoznak. A gazda felelőssége, hogy az ilyen jellegű tárgyak-
Ló: nagy mennyiségű szénhidrát(zab, kukorica, szárazkenyér) kólikához(hasi fájdalom) következményes bélcsavarodáshoz és végső soron akár elhulláshoz is vezethet. A pillangósok (lucerna) főleg ha az még nedves is felfúvódáshoz, kólikához és bélcsavarodához vezet.
Sajnos kedvenceinknél is előfordul a mértékletesség hiánya, gondoljunk csak a takarmányosba beszabadult lóra, amelyik betegre zabálja magát zabból (kólika, patairha gyulladás) vagy a karácsonyi pulykát elfogyasztó kutyusra (heveny gyomormegterhelés), mely problémák rendszeresen munkát adnak az állatorvosnak.
Itt az emberi felelősség óriási, hiszen kedvenceink nem élnek a mértékletesség fogalmával, nekünk embereknek kell megteremteni számukra a feltételeket, mindig csak kedvencünk igényeinek megfelelő mennyiségű táplálékot adjunk, és SOHA ne adjunk olyat, amit az adott faj nem tud megemészteni, feldolgozni. Gondoljunk csak a nyírfacukor mérgezéses kutyákra.
Szeretne többet tudni társállatainkról? Érdekeségeket szeretne olvasni?
Esetleg érdekli egy állatorvosi rendelő mindennapjai.
Olvasson érdekességeket társállatainkról.
Társállataink hatása életünkre sokkal nagyobb, mint gondolnánk: Szív– és érrendszeri betegségek kockázatának csökkenése, Cukorbetegségre való hatás, vagy vegyük a macskák és a szívroham összefüggését?
Tudjon meg többet a társállataink egészségvédő hatásáról.